به گزارش پایگاه خبری شهر بورس، براساس ادعای رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت افزایش ارزش اوراق خزانه داری آمریکا کاهش یافت و این فلز گرانبها در مسیر ثبت نخستین هفته کاهشی از اوایل ماه ژوئن قرار گرفت. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵٫۴۷ دلار کاهش ۱۹۴۸٫۲۴ دلار فروخته شد. طلا […]

به گزارش پایگاه خبری شهر بورس، براساس ادعای رویترز، قیمت طلا در معاملات امروز به علت افزایش ارزش اوراق خزانه داری آمریکا کاهش یافت و این فلز گرانبها در مسیر ثبت نخستین هفته کاهشی از اوایل ماه ژوئن قرار گرفت.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۵٫۴۷ دلار کاهش ۱۹۴۸٫۲۴ دلار فروخته شد. طلا تا این لحظه در این هفته ۴ درصد از ارزش خود را از دست داده است که بیشترین کاهش هفتگی از اوایل ماه مارس به شمار می رود.

ادوارد میر، تحلیلگر بازار گفت: «با تقویت ارزش اوراق قرضه خزانه داری آمریکا، قیمت طلا تحت فشار قرار گرفت که سبب اندکی فروش این فلز گرانبها شده است.»

افزایش ارزش اوراق قرضه، هزینه نگهداری طلا که دارایی بدون بهره است را افزایش می دهد.

 بازارها به بن بست واشنگتن بر سر بسته محرک اقتصادی و همچنین مذاکرات تجاری امریکا و چین در ۱۵ آگوست (فردا) نگاه محتاطی دارند.

طلا در سال جاری میلادی ۲۸ درصد افزایش ارزش را به علت محرک های اقتصادی بی سابقه برای کمک به کاهش ضربه اقتصادی ناشی از کرونا ثبت کرده است. این اقدامات سبب رغبت سرمایه گذاران این بازار سرمایه به عنوان مانعی در برای تورم احتمالی و عدم پرداخت ارز شده است.

بیشتر بخوانید؛
پیش فروش نفت نتیجه‌ای به جز بدهکار کردن دولت آینده ندارد
دست‌کاری هسته معاملات بورس صحت ندارد
کاهش ۹۵۰ تومانی نرخ دلار در این هفته/ روند قیمت دلار و یورو در هفته‌ای که گذشت