توقف عرضه اولیه در بورس چقدر جدی است؟ برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از توقف موقت این سیاست است، اما چرا؟ به گزارش شهر بورس، با عدم استقبال از عرضه اولیه اپال و البته عملکرد ضعیف این نماد پس از عرضه اولیه شدن و بعد لغو عرضه اولیه حآفرین، به نظر می‌رسد حداقل برای یک دوره کوتاه‌مدت […]

توقف عرضه اولیه در بورس چقدر جدی است؟ برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از توقف موقت این سیاست است، اما چرا؟

به گزارش شهر بورس، با عدم استقبال از عرضه اولیه اپال و البته عملکرد ضعیف این نماد پس از عرضه اولیه شدن و بعد لغو عرضه اولیه حآفرین، به نظر می‌رسد حداقل برای یک دوره کوتاه‌مدت هم که شده باشد دیگر سهامداران فعلا شاهد عرضه اولیه جدیدی نباشند.

بزرگترین عرضه اولیه امسال که وعده داده بودند در زمستان امسال صورت بگیرد نیز به تاخیر افتاده است.

عرضه اولیه ستاره خلیج‌فارس قرار بود بزرگترین عرضه‌اولیه امسال باشد که حتی پیش‌بینی می‌شد ارزش تعداد سهم برای متقاضیان تا پنج میلیون تومان هم برسد اما هنوز خبری از آن نیست.

 کدام نمادهای دیگر در لیست انتظار عرضه اولیه هستند؟

اخیرا دو نماد جدید مربوط به پتروشیمی اروند و شرکت دارویی، آرایشی و بهداشتی آریان کیمیا تک در بورس برای قرار گرفتن در لیست عرضه اولیه درج شدند. معمولا پس از درج نماد، سهامداران منتظر عرضه اولیه این نمادها خواهند بود.

مدیر عامل شرکت فرابورس ایران نیز گفته است: اکنون سه شرکت در مرحله عرضه اولیه هستند اما براساس پیش بینی‌های صورت گرفته تا پایان سال شاهد عرضه اولیه حتمی دو شرکت در فرابورس خواهیم بود.

اما هنوز از این نمادها هم خبری نیست.

به جز این، سرخابی‌ها هم هستند که هنوز وضعیت آنها مشخص نیست.

عرضه اولیه پتروشیمی‌ الوند، شرکت حمل و نقل ریلی رجا، شرکت تامین‌سرمایه تمدن، شرکت صنایع غذایی کورش، فروشگاه شهروند، روزنامه همشهری، هلدینگ سیمان غدیر و تپسی از مهمترین عرضه‌ اولیه‌های احتمالی امسال بودند که بعید است حداقل برای یک دوره کوتاه‌مدت از عرضه اولیه آنها خبر جدیدی منتشر شود.

منبع: تجارت‌نیوز