به گزارش شهر بورس، بازار سهام در سراشیبی نزولی قرار گرفته و به هیچ خبر خوبی واکنش نشان نمی‌دهد و حالا امروز نیز بازار سهام به دلیل عرضه در شاخص‌سازان با روندی نزولی همراه شد اما ناگهان عرضه‌ها جمع شد و تقاضا به کلیت بازار بازگشت. شاخص‌ هم‌وزن به دلیل مثبت شدن نمادهای کوچک امروز […]

به گزارش شهر بورس، بازار سهام در سراشیبی نزولی قرار گرفته و به هیچ خبر خوبی واکنش نشان نمی‌دهد و حالا امروز نیز بازار سهام به دلیل عرضه در شاخص‌سازان با روندی نزولی همراه شد اما ناگهان عرضه‌ها جمع شد و تقاضا به کلیت بازار بازگشت. شاخص‌ هم‌وزن به دلیل مثبت شدن نمادهای کوچک امروز روندی مثبت دارد. کارشناسان فعلا امیدی به بازگشت روند مثبت بورس ندارند و عقیده دارند شاید در دو هفته پایانی معاملات سال ۹۹ فشار فروش در برخی از نمادها کمتر شود.

بسیاری از سهم‌ها در بازار سهام قفل در صف‌های فروش هستند و این قفل بودن سهم‌ها به دلیل دامنه نوسان نامتقارن به وجود آمده است و نقدشوندگی بازار سهام را از بین برده است.

 

 

در جریان مامعاملات امروز اما تحرکات مثبتی در برخی نمادهای شاخص‌ساز دیده می‌شود.

نمادهای دارویی به دلیل خبر شروع تولید انبوه واکسن کرونا در کشور روندی بهتر از سایر نمادها دارند اما از طرفی نیز تاثیر این نمادها بر شاخص‌کل بسیار کم و است برای مثبت شدن شاخص کل نیاز است تقاضا به شاخص‌سازان و نمادهای بزرگ بازگردد و عرضه در این نمادها کاهش پیدا کند.

 

 

برخی از کارشناسان عقدیه دارند شاخص کل به سمت کف قبلی خود یعنی یک میلیون و ۱۳۰ هزار واحد حرکت خواهد کرد و این محدوده مهم‌ترین محدوده حمایتی پیش‌روی شاخص کل است.

معاملات امروز بازار سهام روندی نزولی داشت و صف‌های فروش ناگهان جمع شدند و تقاضا در بازار افزایش پیدا کرد و احتمال می‌رود پول به بورس تزریق شده باشد.

منبع: تجارت‌نیوز