به گزارش شهر بورس، در مرحله پیش گشایش بورس امروز عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بیشتر از تقاضا است و نمادهای خودرویی با صف فروش همراه شدند. احتمالا امروز نیز شروع معاملات بورس با روندی نزولی همراه باشد. گارشناسان عقیده دارند ممکن است شاخص کل در جریان معاملات امروز و روزهای آتی مثبت شود اما کلیت […]

به گزارش شهر بورس، در مرحله پیش گشایش بورس امروز عرضه در نمادهای شاخص‌ساز بیشتر از تقاضا است و نمادهای خودرویی با صف فروش همراه شدند. احتمالا امروز نیز شروع معاملات بورس با روندی نزولی همراه باشد.

گارشناسان عقیده دارند ممکن است شاخص کل در جریان معاملات امروز و روزهای آتی مثبت شود اما کلیت بازار قفل در صف‌های فروش است و صرفا شاخص‌سازان باعث رشد شاخص کل شدند.

نقدشوندگی بازار سهام از بین رفته و خبرهای خوبی نیز به بورس نمی‌رسد، از طرفی اعتماد نسبت به بورس از دست رفته و کارشناسان عقیده دارند بازگشت اعتماد به بورس مسئله‌ای زمانبر است و در کوتاه‌مدت امکان‌پذیر نیست. انتظار می‌رفت بورس تا پایان سال به تعادل برسد اما به عقیده کارشناسان دامنه نوسان نامتقارن باعث شده تا سهم‌ها دیر اصلاح کنند و همین موضوع باعث اصلاح دیر بازار سهام خواهد شد.

منبع: تجارت‌نیوز