به گزارش شهر بورس، بازار سهام امروز (دهم فروردین) در حالی معاملات خود را آغاز کرد که بسیاری از نمادها با افزایش حجم عرضه همراه بودند و همین موساله موجب کاهش شاخص کل شد. با گذشت کمتر از یک ساعت از آغاز معاملات، شاخص کل حدود سه هزار و ۸۰۰ واحد افت کرد. کارشناسان بازار […]

به گزارش شهر بورس، بازار سهام امروز (دهم فروردین) در حالی معاملات خود را آغاز کرد که بسیاری از نمادها با افزایش حجم عرضه همراه بودند و همین موساله موجب کاهش شاخص کل شد. با گذشت کمتر از یک ساعت از آغاز معاملات، شاخص کل حدود سه هزار و ۸۰۰ واحد افت کرد.

کارشناسان بازار سرمایه معتقدند این واکنش‌ها ناشی از برخی از رفتارهای هیجانی موجود در بازار است. همچنان بی‌اعتمادی در بازار و سهامداران وجود دارد و همین موضوع بازار را با یک روند نوسانی همراه کرده است.

شاخص کل با کاهش سه هزار و ۸۰۰ واحدی به کانال یک میلیون و ۳۰۳ رسید و در مقابل شاخص هم‌وزن که در روزهای گذشته عملکرد مثبتی را ثبت کرده بود در جریان معاملات امروز هم افزایش یافت. نکته قابل توجه در بازار امروز کاهش چشم‌گیر حجم معاملات نسبت به دو روز گذشته است.

 

 

نمادهای شاخص‌ساز همچون فملی، شستا و فولاد ازابتدای معاملات امروز قفل در صف فروش بودند و همین موضوع برای حدود ۲۱۰ نماد هم اتفاق افتاده و با افزایش حجم عرضه همراه بودند.

 

منبع: تجارت‌نیوز