به گزارش شهر بورس، آخرین اخبار از مذاکرات چه می‌گویند و در روزهای آینده باید منتظر برگزاری چه نشست‌ها و مذاکراتی بود؟ طرفین چقدر به این مذاکرات خوشبین هستند؟ آخرین اخبار را در زیر بخوانید: ـ روزنامه نیویورک تایمز شامگاه جمعه به نقل از دیپلمات‌ها در مورد ادامه دومین دور از هجدهمین نشست کمیسیون مشترک […]

به گزارش شهر بورس، آخرین اخبار از مذاکرات چه می‌گویند و در روزهای آینده باید منتظر برگزاری چه نشست‌ها و مذاکراتی بود؟ طرفین چقدر به این مذاکرات خوشبین هستند؟ آخرین اخبار را در زیر بخوانید:

ـ روزنامه نیویورک تایمز شامگاه جمعه به نقل از دیپلمات‌ها در مورد ادامه دومین دور از هجدهمین نشست کمیسیون مشترک برجام نوشت که گروه های تخصصی تحریم ها و غنی سازی اورانیوم در حال پیشرفت هستند.

ـ اتحادیه اروپا در بیانیه‌ای از آغاز به‌کار جلسه کمیسیون جامع اقدام مشترک در وین خبر داد و افزود این کمیسیون مسئول نظارت بر اجرای برجام است.

ـ منابع خبری از بازگشت هیئت آمریکایی شرکت‌کننده در کمیسیون مشترک برجام به مذاکرات وین در سه‌شنبه هفته آینده خبر دادند.

ـ عراقچی گفته است: به مذاکرات وین خوشبین هستم و باید زودتر به نتیجه برسیم تا آژانس دچار مشکل نشود. ما باید دقیقا به مدل برجام بازگردیم و مقصود ما از راستی آزمایی این است است که در عمل آثار برداشته شدن تحریم‌ها را ببینیم.

ـ یک مقام بلندپایه وزارت خارجه آمریکا گفته است: فشار حداکثری آمریکا برای جلوگیری از رفتارهای ایران در منطقه با شکست مواجه شده است. مذاکرات وین سازنده بود و آمریکا طرح‌ها و ایده‌های جدی به تهران درباره احیای برجام پیشنهاد داده است. اگر ایران بر لغو همه تحریم‌های اعمال شده اصرار کند، مذاکرات به بن‌بست کشیده می‌شود. قصد داریم تحریم‌های غیر مرتبط با توافق هسته‌ای را لغو کنیم، اما این به معنای لغو همه تحریم‌های اعمال شده علیه ایران از سال ۲۰۱۷ نیست. ما منتظر اظهارات روز شنبه ایران هستیم که نشان می‌دهد آیا تصمیمات این کشور سازنده خواهد بود یا خیر.

ـ کریستوفر بورگر، سخنگوی وزارت امور خارجه آلمان در نشستی خبری با بیان اینکه نمی‌تواند به جزییاتی درباره گفتگوهای وین اشاره کند، گفته است: انتظار داریم این گفتگوها هفته آینده نیز در سطح کارشناسان ادامه پیدا کند. مذاکرات در سطح معاونان وزرای امور خارجه درباره نتیجه‌گیری از آنچه که در این هفته بحث شده است، ادامه دارد و طرفها درباره گامهای بعدی مشاوره می‌کنند.

منبع: تجارت‌نیوز