مرتضی مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار شهر بورس درباره آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال اظهار داشت: از اواسط ماه سپتامبر (مهر) تاکنون با افزایش قیمت آلت کوین‌ها، دامیننس بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. به نظر می‌آید که بلاک چین‌های نسل بعدی در مقایسه با نسل قبلی خود پیشرفت چشمگیری خواهند داشت. وی […]

مرتضی مختاری در گفت‌وگو با خبرنگار شهر بورس درباره آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال اظهار داشت: از اواسط ماه سپتامبر (مهر) تاکنون با افزایش قیمت آلت کوین‌ها، دامیننس بیت کوین به پایین‌ترین سطح خود رسیده است. به نظر می‌آید که بلاک چین‌های نسل بعدی در مقایسه با نسل قبلی خود پیشرفت چشمگیری خواهند داشت.

وی افزود: با اینکه بیت کوین شناخته‌شده‌ترین ارز دیجیتال جهان است، بخش زیادی از جامعه رمز ارزها معتقدند که بلاک چین‌های نسل بعدی در حال افزایش هستند. رمز ارزها و فناوری زیرساختی آن‌ها یعنی بلاک چین، احتمالا هنوز در مراحل ابتدایی خود هستند و حتی بیت کوین هم با وجود پیشرو بودن در این صنعت، در سال ۲۰۰۹ راه‌اندازی شده است. از آن زمان تاکنون، تعداد زیادی ICO و ارزهای دیجیتال جدید در بازار عرضه شده‌اند.

این مدرس دوره های ارز دیجیتال خاطرنشان کرد: دامیننس BTC در ۲۴ ساعت گذشته کاهش یافته  و احتمال کاهش بیشتر آن وجود دارد. از ژانویه امسال که حجم بازار بیت کوین برابر با ۷۳٫۶۶ درصد از کل بازار بود، دامیننس آن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. این بالاترین سطح بیت کوین از جولای ۲۰۱۷ تاکنون بوده است.

بیشتر بخوانید: ورود دوباره پول‌های بزرگ به دنیای ارزهای دیجیتال

مختاری درباره آخرین وضعیت بازار ارزهای دیجیتال ادامه داد: در 24 ساعت گذشته، دامیننس بیت کوین تا عدد 57 کاهش یافت. اگر این عدد به زیر 56 برسد و در آنجا به مدت یک هفته ثابت و کاهشی بماند، آن‌وقت می‌توان گفت «آلت سیزن یا بهار آلت کوین‌ها فرا رسیده است.»

مختاری یادآور شد: بر اساس اطلاعات  CoinGecko، در طول ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ مورد از ۱۰۰ آلت کوین، رشد داشتند که بیشترین رشد مربوط به رمز ارز ترون (TRX) با ۸٫۸ درصد افزایش بوده است. همچنین توکن تتا (Theta) با صعود اخیر خود جزو 10 ارز دیجیتال برتر قرار گرفت. این رمز ارز با هشت درصد افت در ۲۴ ساعت گذشته به جایگاه یازدهم تنزل یافت. فایل کوین (FIL)  از چهار رمز ارز پیش از خود در جدول عبور کرد و با حجم بازار کنونی توانست به یازدهمین رمز ارز برتر تبدیل شود. افزایش اخیر قیمت فایل کوین به دلیل سرمایه‌گذاری Grayscale در ۱۷ مارس است. این کمپانی بر روی رمز ارزهای دیگری همچون BAT، MANA، Livepeer و ChainLink هم در همین تاریخ سرمایه‌گذاری کرده است.

وی در پایان عنوان کرد: در مورد ارزهای دیجیتال احساس می‌شود که با ورود شرکت‌های مختلف و با پذیرش ارز دیجیتال به عنوان یکی از ابزار تسهیلات بانکی، این بازار رشد خوبی داشته و پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۵۰ اگر کسی یک بیت کوین داشته باشد، جزو ثروتمندترین افراد دنیا خواهد بود.

بیشتر بخوانید: ارز دیجیتال چیست؟