به گزارش شهر بورس، شاخص کل بورس امروز در نیمه اول معاملات ۰٫۲۳ درصد رشد را ثبت کرد اما در نیمه دوم شاخص منفی شد و در پایان بازار در نهایت کاهش ۰٫۴۱ درصدی را ثبت کرد و با افت ۴ هزار و ۷۵۵ واحدی در مدار یک میلیون و ۱۶۷ هزار واحد قرار گرفت. […]

به گزارش شهر بورس، شاخص کل بورس امروز در نیمه اول معاملات ۰٫۲۳ درصد رشد را ثبت کرد اما در نیمه دوم شاخص منفی شد و در پایان بازار در نهایت کاهش ۰٫۴۱ درصدی را ثبت کرد و با افت ۴ هزار و ۷۵۵ واحدی در مدار یک میلیون و ۱۶۷ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم با ۸۳۶ واحد منفی در مدار ۴۲۲ هزار و ۱۹ واحد قرار گرفت. ارزش معاملات امروز بازار بورس به ۲٫۷ هزار میلیارد تومان رسید.

در معاملات امروز بازار سهام، برترین گروه‌های صنعت امروز به فلزات اساسی، بانکی‌‎ها و گروه شیمیایی اختصاص پیدا کرد و بیشترین ارزش معاملات را نمادهای «دارایکم»، «کمند»، «پالایش» و «فملی» داشتند. همچنین بیشترین حجم معامله برای «وتجارت»، «کمند» و «وبصادر» بود و موثرترین نمادها در شاخص کل هم «فملی»،«وپاسار» با تاثیر مثبت و «شستا» و «فارس» با تاثیر منفی در شاخص کل بودند. نکته مهم بازار امروز معاملات اوراق تبعی نمادهای شاخص‌ساز بود.