به گزارش شهر بورس، در خرداد امسال بازارهای طلا، سکه و ارز رشد کرده‌اند و بازدهی بازارها در مجموع مثبت بوده. اما هر کدام از بازارها چقدر رشد کردند؟ دلار قیمت دلار در بازار آزاد طی یک ماه  ۱۳۰۰ تومان رشد کرده است و از کانال ۲۲ هزار تومانی وارد کانال ۲۳ هزار تومانی شده است. […]

به گزارش شهر بورس، در خرداد امسال بازارهای طلا، سکه و ارز رشد کرده‌اند و بازدهی بازارها در مجموع مثبت بوده. اما هر کدام از بازارها چقدر رشد کردند؟

دلار

قیمت دلار در بازار آزاد طی یک ماه  ۱۳۰۰ تومان رشد کرده است و از کانال ۲۲ هزار تومانی وارد کانال ۲۳ هزار تومانی شده است.

دلار صرافی ملی در پایان اردیبهشت ۲۲ هزار و ۳۰۰ تومان بود و در پایان خرداد، به نرخ ۲۳ هزار و ۶۰۰ تومان سیده است. رشد قیمت دلار در بازار آزاد به شکلی بوده که می‌توان گفت بیشترین میزان بازدهی و رشد را به نام خود ثبت کرده است.

کالاهای بادوام

براساس گزارش مرکز آمار ایران از تغییرات قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارها در خرداد، پس از دلار بازار کالاهای بادوام که مهم‌ترین آن خودرو است رشد ۳٫۱ درصدی داشته است.

سکه

در حالی که حرکت طلا و سکه معمولا پابه‌پای هم است، اما این ماه سکه بیشتر از طلا رشد کرده است. براساس داده‌های شبکه اطلاع‌رسانی طلا، سکه و ارز، سکه طرح جدید در خرداد ۱٫۶ درصد رشد کرده است.

قیمت سکه امامی تا یک ماه پیش ۱۰ میلیون و ۱۰۴ هزار تومان بود اما در خرداد ۱۶۸ هزار تومان رشد کرد و به نرخ ۱۰ میلیون و ۲۷۲ هزار تومان رسید.

بورس

بازدهی ماهانه بورس بالاخره پس از چند ماه مثبت شد. شاخص کل در خرداد با رشد ۱۴ هزار واحدی معادل ۱٫۲ درصد رشد کرد.

طبق داده‌های سازمان بورس و اوراق بهادار، شاخص کل بورس در پایان اردیبهشت روی سطح یک میلیون و ۱۵۴ هزار واحدی قرار داشت، اما با رشد در یک ماه اخیر توانسته خود را به سطح یک میلیون و ۱۶۸ هزار واحدی برساند.

 

 

مسکن

آنطور که در گزارش مرکز آمار ایران آمده بازار مسکن یک ماهه ۱٫۳ درصد رشد کرده است.

طلا

قیمت طلای ۱۸ عیار در این ماه فقط هشت هزار تومان افزایش یافت.

قیمت طلا در ابتدای خرداد یک میلیون و ۱۹ هزار تومان بود اما الان با رشد ۰٫۷ درصدی به نرخ یک میلیون و ۲۷ هزار تومان رسیده است.

منبع: تجارت‌نیوز