به گزارش شهر بورس به نقل از تجارت‌نیوز، افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر زندگی می‌کنند و دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند و همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند، می‌توانند از این وام استفاده کنند، از جمله مشمولان وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی است. همچنین، کسانی […]

به گزارش شهر بورس به نقل از تجارت‌نیوز، افرادی که در شهرهای کمتر از ۲۵ هزار نفر زندگی می‌کنند و دارای خانه فرسوده و آسیب‌پذیر هستند و همچنین کسانی که زمین با کاربری مسکونی در اختیار دارند، می‌توانند از این وام استفاده کنند، از جمله مشمولان وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن روستایی است. همچنین، کسانی که مطابق طرح‌های هادی در روستاها و شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از شهرداری پروانه ساخت دریافت می‌کنند و تا کنون از تسهیلات بنیاد مسکن استفاده نکرده‌اند، مشمول این وام هستند.

تسهیلات قرض‌الحسنه ساخت مسکن روستایی با نرخ کارمزد ۵ درصد که تا سال گذشته ۵۰ میلیون تومان بود، اما در سال ۱۴۰۰ به ۱۰۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

پیش از این، مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز ۱۵ ساله بود اما به ۲۰ سال افزایش یافته است. اقساط ماهیانه آن هم به حدود ۷۰۰ هزار تومان افزایش می‌یاید.

دستورالعمل این تسهیلات ظرف به دایره اعتبارات بانک‌های صادرات، ملت و مسکن ابلاغ شده است و پرداخت آن تا ۱۰ روز آینده در استان‌ها آغاز می‌شود.

مطالعه دو مطلب وام ۷۰ میلیون تومانی اجاره مسکن و زمان و شرایط دریافت وام ۱۰۰ میلیون تومانی مسکن نیز پیشنهاد می‌شود.