به گزارش شهر بورس به نقل از میزان،‌ مجتبی یوسفی در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش اجاره‌بهای مستاجران و مشکلات ایجاد شده در این زمینه، گفت: حوزه مسکن یکی از موضوعات مهم سبد معیشتی مردم قلمداد می‌شود. وی تأکید کرد: سهم هزینه مسکن در سبد معیشتی مردم از دهه ۸۰ که ۳.۶ دهم بوده به […]

به گزارش شهر بورس به نقل از میزان،‌ مجتبی یوسفی در گفت‌وگویی با اشاره به افزایش اجاره‌بهای مستاجران و مشکلات ایجاد شده در این زمینه، گفت: حوزه مسکن یکی از موضوعات مهم سبد معیشتی مردم قلمداد می‌شود.
وی تأکید کرد: سهم هزینه مسکن در سبد معیشتی مردم از دهه ۸۰ که ۳.۶ دهم بوده به ۶۰ الی ۶۵ درصد در برخی کلان شهر‌ها ارتقا پیدا کرده است.
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به سوء مدیریت دولت در تأمین و تولید مسکن اظهار داشت: سوءمدیریت دولت به تعطیل کردن پروژه مسکن مهر، پروژه‌های حمایتی و وام بودن ارزش منجر شده است.
یوسفی با بیان اینکه اجازه‌بها کسری از قیمت ملک است، بیان داشت: وقتی ملک در حدود ۸ سال گذشته نزدیک به ۹۸۰ درصد و در یکسال گذشته بالای ۵۰۰ الی ۵۵۰ درصد افزایش پیدا کرده این خود مشخص است که وضعیت اجاره‌بها به چه نحوی پیش خواهد رفت.
این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر رهن و اجاره هم برای مردم آرزو شده است، گفت: ما در طرح جهش تولید مسکن تلاش کردیم تا بسیاری از این مشکلات در بخش مسکن برطرف شود با این حال در بخش مسکن ظرفیت‌های زیادی داریم که به واقع دولت جدید می‌تواند بسیاری از این ظرفیت‌ها را فعال کند.