بر اساس اعلام سخنگوی دولت، استان‌های تهران و البرز به مدت یک هفته تعطیل هستند، اما آیا بورس هم در این روزها تعطیل خواهد بود؟

به گزارش شهر بورس، بر اساس اعلام سخنگوی دولت، بنابر به پیشنهاد قرارگاه عملیاتی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی کرونا و موافقت رییس‌جمهور تمامی ادارات استان‌های تهران و البرز از سه‌شنبه این هفته تا یکشنبه هفته آینده تعطیل است.

سارا علیاری ، مدیر روابط عمومی سازمان بورس اوراق بهادار تهران در گفت‌وگو با شهر بورس، در پاسخ به این سوال که «آیا بورس هم طی این روزها تعطیل خواهد بود یا خیر؟»، گفت: طبق سخنان آقای ربیعی، استان‌های تهران و البرز تعطیل هستند، اما نمی‌دانیم این تعطیلی شامل بانک‌ها هم خواهد بود یا خیر. در صورت تعطیلی بانک، بورس هم تعطیل خواهد بود اما در صورتی که بانک‌ها به فعالیت خود ادامه دهند، بورس هم تعطیل نخواهد بود.

وی افزود: در حال پیگیری وضعیت بانک‌ها هستیم و به محض کسب اطلاع دقیق از این موضوع، سریعاً نسبت به اطلاع رسانی به سهامداران محترم اقدام خواهیم کرد. سهامداران به شایعات توجه نکنند و منتظر اعلام رسمی سازمان بورس باشند.

بر این اساس سارا علیاری ، در صورت تعطیلی بانک ها، بورس نیز تعطیل خواهد شد و اگر بانک ها تعطیل نباشند، بورس نیز به کار خود ادامه می دهد.

بیشتر بخوانید:

افت شاخص بورس در نخستین روز معاملاتی هفته

مهمترین سیگنال یک ماهه اخیر بورس / اتفاق مهم در نرخ سود بین بانکی

ورود دوباره پول حقیقی به بازار سهام / کدام نمادهای بورسی به مجمع رفتند؟