وزیر راه و شهرسازی با بیان "مخالف ورود مصالح ساختمانی به بورس هستم" گفت: نتیجه ورود مصالح ساختمانی به بورس، افزایش ۴برابری قیمت سیمان در یک ماه گذشته است.

به گزارش شهر بورس به نقل از تسنیم، محمد اسلامی، با حضور در برنامه “تیترامشب” با بیان این که برای تحقق ساخت سالانه یک میلیون مسکن، تاکنون 54 هزار هکتار زمین در اختیار وزارت راه و شهرسازی قرار گرفته است گفت: استفاده حداکثری از ظرفیت مصوب طرح جامع شهرها، الحاق اراضی موجود در پیرامون و محدوده شهر‌ها و احیای بافت‌های فرسوده در هسته شهر‌ها از اولویت‌های ساخت و ساز مسکن است.

 اسلامی بیان کرد: مخالف ورود مصالح ساختمانی به بورس هستم، نتیجه ورودمصالح ساختمانی به بورس، افزایش4 برابری قیمت سیمان در یک ماه گذشته است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه از ابتدای مرداد ماه از خانه‌های خالی مالیات اخذ می‌شود، گفت: تاکنون یک میلیون و 300 هزار واحد مسکونی خالی شناسایی شده است که 60 درصد از خانه‌های خالی را شامل می‌شود.

بیشتر بخوانید: ادامه گرانی‌های مسکن

اسلامی ادامه داد: تاکنون 3 میلیون نفر در سامانه املاک و اسکان ثبت‌نام کرده‌اند و به زودی پیامکی به متقاضیان برای تأیید واحد‌های مسکونی ارسال می‌کنیم.

وی گفت: بسیاری از مالکان واحد‌های خالی افراد حقوقی هستند و مالیات این واحد‌ها 2 برابر حساب می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: هم‌اکنون 534 هزار واحد مسکونی در طرح اقدام ملی مسکن در 10 هزار نقطه پروژه در حال ساخت است.

اسلامی با بیان اینکه هم‌اکنون 1700 کیلومتر خط راه‌آهن در حال ساخت داریم، گفت: حدود 700 کیلومتر از این خطوط با حضور رئیس جمهور به بهره‌برداری می‌رسد و بقیه خطوط هم در حال تکمیل است.

وزیر راه و شهرسازی بیان کرد: معدل احداث ریل و ریل‌گذاری در کشور طی تاریخ راه‌آهن حداکثر 150 کیلومتر در سال بوده است و امروز این عدد به 600 کیلومتر رسیده که رکورد است.

  • نویسنده : محمد مصدری
  • منبع خبر : تسنیم