بورس تهران همزمان با برگزاری مراسم تنفیذ ابراهیم رئیسی سبز شد.

به گزارش شهر بورس به نقل از سنا،‌ برپایه معاملات چهارمین روز هفته، بیش از ۶ میلیارد و ۹۶۶ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۷ هزار و ۲۹۶ میلیارد ریال دادوستد شد.

شاخص بازار اول افزایش ۹ هزار و ۷۲۵ واحد و شاخص بازار دوم، افزایش ۴۵ هزار و ۸۴۴ واحدی را تجربه کردند.

همچنین گروه شیمیایی با ۹۷ هزار و ۹۹۵ معامله به ارزش ۹ هزار و ۷۵۷ میلیارد ریال، گروه فلزات اساسی با ۵۱ هزار و ۶۳۵ معامله به ارزش ۴ هزار و ۸۶۷ میلیارد ریال، گروه خودرو با ۷۸ هزار و ۵۸ معامله به ارزش ۴ هزار و ۱۷۱ میلیارد ریال، گروه چند رشته ای صنایع با ۳۳ هزار و ۱۲۹ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۲۹ میلیارد ریال و گروه کانه فلزی با ۲۱ هزار و ۸۱۸ معامله به ارزش ۲ هزار و ۴۱۱ میلیارد ریال در صدر برترین گروه‌ها قرار گرفتند.

بیشتر بخوانید: پای بورس به مراسم تنفیذ رئیس جمهور جدید باز شد

شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس با ۳ هزار و ۷۰۵ واحد، شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه با ۲ هزار و ۹۰۴ واحد، شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با یک هزار و ۳۳۹ واحد، شرکت توسعه معادن و فلزات با یک هزار و ۱۰۵ واحد و گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید با یک هزار و ۸۳ واحد بیشترین تاثیر مثبت را بر رشد شاخص کل داشتند.

در مقابل، شرکت ایران خودرو با ۵۴۶ واحد، بانک پارسیان با ۲۷۹ واحد، شرکت سایپا با ۲۵۲ واحد، گروه بهمن با ۱۹۰ واحد و شرکت پارس خودرو با ۱۳۸ واحد بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص بورس داشتند.

  • نویسنده : محمد مصدری
  • منبع خبر : سنا