امروز سهامداران شرکت‌های پتروشیمی پارس، آسان پرداخت پرشین و معدنی املاح ایران در بورس و معامله‌گران شرکت‌های شیرپاستوریزه پگاه گیلان، زرین معدن آسیا و پتروشیمی ارومیه در فرابورس بیشترین سود را کسب کردند.

به گزارش شهر بورس به نقل از تسنیم، شاخص بورس در جریان معاملات امروز بورس با رشد 20هزار و 595واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 453هزار و 796واحد به کار خود پایان داد و بیش از 9میلیارد و 477میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 7هزار و 708میلیارد تومان در بیش از 932هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت.

بر این اساس سهامداران شرکت‌های پتروشیمی پارس، آسان پرداخت پرشین و معدنی املاح ایران بیشترین رشد قیمت را در بورس اوراق بهادار داشتند و در مقابل دارندگان سهام شرکت‌های معدنی دماوند، قند لرستان و سایپا شیشه افت را تجربه کردند.

بیشتر بخوانید: تخلفات بورسی را گزارش دهید، پاداش بگیرید

این گزارش می‌افزاید: در بازارهای فرابورس ایران با معامله 3میلیارد و 705میلیون ورقه به‌ارزش 8هزار و 750میلیارد تومان در 471هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 340واحد رشد کرد و در ارتفاع 20هزار و 789واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز سهامداران شرکت‌های شیرپاستوریزه پگاه گیلان، زرین معدن آسیا و پتروشیمی ارومیه بیشترین رشد را داشتند و شرکت‌های شیر پاستوریزه پگاه فارس، توزیع دارو پخش و توکا رنگ فولاد سپاهان بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

  • نویسنده : محمد مصدری
  • منبع خبر : تسنیم