کیارش فاضل، کارشناس ارشد بازارهای مالی روند شاخص کل بورس تهران را با استفاده از ابزار چنگال اندروز تحلیل کرد.

کیارش فاضل در گفت‌وگو با شهر بورس، درباره روند پیش‌روی شاخص کل، اظهار داشت: اصلی‌ترین مقاومت پیش‌روی شاخص، محدوده یک میلیون و ۶۰۰ واحد است که مقاومت بسیار مهمی برای دماسنج بازار سرمایه به حساب می‌آید. سطح یک میلیون و ۳۰۰ هزار واحد نیز یک حمایت قوی برای شاخص محسوب می‌شود.

وی به تحلیل روند شاخص کل با استفاده از ابزار چنگال اندروز پرداخت و گفت: حرکتی که شاخص کل از محدوده یک میلیون و صد هزار واحد استارت زد، یک روند قدرتمند است که از نقطه سوم چنگال اندروز تا سقف آن ادامه داشته است. در صورتی که سقف چنگال را بشکند، یک رشد بسیار خوب در انتظار شاخص کل خواهد بود.

بیشتر بخوانید: بازدهی بورس تا پایان سال چقدر است؟

بیشتر بخوانید: شاخص کل تا مهرماه به یک میلیون و 550 هزار واحد می‌رسد/ تأثیر تعطیلات احتمالی بر بورس

این مدرس بازار سرمایه ادامه داد: با توجه به متغییرهای موجود، روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده برای بورس روزهای بسیار مهمی به شمار می‌روند و اگر طی این روزها عرضه چندان قدرتمندی در بازار وجود نداشته باشد، می‌توان به شکسته شدن مقاومت یک میلیون و ۶۰۰ هزار واحد امیدوار شد. در صورتی که طی این دو روز فشار فروش زیاد باشد، شاهد اصلاح مقطعی در بازار خواهیم بود.

کیارش فاضل، تغییرات سیاسی موجود در کشور را برای بورس مثبت ارزیابی کرد و ادامه داد: تغییرات فعلاً در بازار اثر مثبت گذاشته و به نظر من در ادامه نیز مثبت خواهد بود. از طرفی هم انتظارات تومی بالاست و دلار هم گارد صعودی به خود گرفته است که اگر مقاومت محدوده کنونی شکسته شود، می‌تواند به سمت ۳۰ الی ۳۲ هزار تومان برود.

  • نویسنده : امیر ملک زاده
  • منبع خبر : شهر بورس