امروز بازار سهام با تحرکات صعودی همراه بود در پایان بازار امروز شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد قرار گرفت. روند بازار فردا به چه صورت خواهد بود؟

به گزارش شهر بورس به نقل از تجارت‌نیوز، امروز بازار سهام با تحرکات صعودی همراه بود در پایان بازار امروز شاخص کل در محدوده یک میلیون و ۵۴۳ هزار واحد قرار گرفت. روند بازار فردا به چه صورت خواهد بود؟

احمد اشتیاقی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگویی درباره روند شاخص کل تا پایان سال جاری گفت: تا پایان سال احتمالا شاخص به دو میلیون واحد می‌رسد. البته روند فعلی بازار بسته به نتیجه رسیدن برجام است زیرا عامل موثری در شکل‌دهی به تحرکات بازار است. وی در این باره افزود: با فرض احیای برجام شاخص از دو میلیون واحد بالاتر می‌رود اما اگر عکس این موضوع اتفاق بیفتد شاخص در محدوده یک میلیون و ۹۰۰ تا دو میلیون واحد خواهد بود.

بیشتر بخوانید: پیشنهاد فعالان بازار سرمایه برای تغییر دامنه نوسان بورس

اشتیاقی درباره روند نرخ ارز و پیش‌بینی از محدوده قیمتی دلار گفت: دلار از کانال ۲۸ هزار تومان فراتر نمی‌رود. و در یک تا دو ماه آینده در محدوده ۲۶ تا ۲۸ هزار تومان نوسان می‌کند. وی افزود: در حال حاضر بازار هم تمایلی به افزایش قیمت بیشتر از این محدوده‌ها را ندارد و اگر برجام به نتیجه برسد دلار محدوده‌های پایین‌تری را خواهد دید.

وی درباره نرخ دلار تشریح کرد: ارزش ذاتی دلار در حال حاضر ۲۴ هزار تومان است اما چون منابع ارزی قابل توجهی نداریم و صادرات نفتی صورت نمی‌گیرد قیمت دلار بالاتر از ارزش ذاتی آن است. بر فرض شکل‌گیری برجام و آزاد شدن منابع ارزی در خارج از کشور  بحث بالارفتن قیمت دلار و کسری بودجه به نوعی حل می‌شود.

اشتیاقی درباره گروه‌های کم ریسک بازار گفت: گروه‌هایی که از رشد بازار جا مانده‌اند و احتمال بازدهی دارند به نظر می‌رسد گروه‌های سیمانی و بانکی‌ باشند که در کوتاه مدت کم ریسک هستند وبازدهی قیمتی پایینی را دارند. اما در میان مدت و بلند مدت گروه‌های دلاری بازار روند خوبی را خواهد داشت.

 

  • نویسنده : محمد مصدری
  • منبع خبر : تجارت نیوز