رئیس اتحادیه تایر با تکذیب افزایش قیمت ۱۵ درصدی تایر گفت: زمان افزایش قیمت نیست و لاستیک در بازار اشباع شده و خریداری ندارد.

به گزارش شهر بورس به نقل از بورس پرس، رئیس اتحادیه تایر با تکذیب افزایش قیمت ۱۵ درصدی تایر گفت: زمان افزایش قیمت نیست و لاستیک در بازار اشباع شده و خریداری ندارد.

داوود سعادتی‌نژاد ضمن بی اطلاعی از افزایش ۱۵ درصدی قیمت تایر گفت: در شرایط کنونی،زمان افزایش قیمت نیست و مصوبه ای صادر نشده است. نمی توان خودسرانه تایر را گران کرد و باید از طریق سازمان حمایت و تنظیم بازار کارشناسی و سپس به اتحادیه ابلاغ شود.

بیشتر بخوانید: قیمت گذاری تایر آزاد شد/ تعیین تکلیف لاستیک های در حال فساد

وی افزود: لاستیک در بازار اشباع شده و خریداری ندارد. با این اوضاع،ا فزایش قیمت به نفع نیست. چرا که تقاضا کاهش پیدا کرده است. تایر خودروهای سنگین هم سامانه‌ای هستند و برای گرفتن آنها حواله صادر می‌شود.این مسئله باعث شد تایرها دپو شوند و تاریخ تولید آنها بگذرد.

سعادتی نژاد ادامه داد: مصوبه‌ای حدود یک ماه پیش اعلام‌ شده و بر اساس آن تایرهایی که ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ در بازار به فروش نرفته‌اند، چنانچه مراجعه کننده درخواست کند با ارائه سند ماشین و کد ملی، لاستیک‌ها را از سامانه خارج می کنند و به فروش می‌رسانند.

  • نویسنده : محمد مصدری
  • منبع خبر : بورس پرس